S potovalno lekarno na počitnice povsem brez skrbi

29. 06. 2015 08:00:03

Se približujejo tvoje poletne počitnice, a ne veš, če imaš že vse pripravljeno? Nikar ne pozabi na potovalno lekarno, sicer ti lahko dopust pokvarita slabo počutje ali bolezen! Na morju te lahko žal doletijo prebavne težave, alergična reakcija na pike žuželk ali na sonce, prehlad ... Da se vsemu temu na široko izogneš, s seboj vzemi nekatera zdravila za lajšanje osnovnih zdravstvenih težav in se prepusti brezskrbnemu uživanju.

POTOVALNO LEKARNO OBVEZNO OPREMI S TEMI 4 SREDSTVI:

image

Mogoče se ti zdi, da so tvoji potovalni kovčki pred dopustom prenatrpani in v njih ni prostora še za potovalno lekarno, a če te na počitnicah doleti katera od prej naštetih zdravstvenih nevšečnosti, ti bo še kako žal. Zato hitro prihrani nekaj prostora še za svoje zdravje in spodaj preveri, kaj vse potrebuješ.

Potovalna lekarna ni enaka za vse, saj mora biti prilagojena starosti in zdravstvenemu stanju posameznika, vsebina pa je odvisna tudi od kraja in trajanja potovanja ter dostopnosti do medicinske oskrbe na lokaciji potovanja. V svojo potovalno lekarno moraš obvezno vključiti vsa zdravila, ki jih jemlješ redno, poleg tega pa še nekatera sredstva za samozdravljenje in pribor za prvo pomoč.

Potovalna lekarna naj za lajšanje manjših zdravstvenih težav vsebuje:

-          povoje in obliže,

-          termometer,

-          zdravilo proti bolečinam in povišani telesni temperaturi,

-          zdravilo proti zaprtju,

-          zdravilo proti driski,

-          zdravilo za lajšanje želodčnih težav,

-          repelent proti komarjem in drugih žuželkam,

-          sredstvo za blaženje kožnih vnetij (sončne opekline, alergije ...),

-          sredstvo za zaščito pred soncem in za nego kože po sončenju.

 

Ne pozabi na ta 4 osnovna sredstva potovalne lekarne!

1. Hansaplast obliži za hitro celjenje

V primeru kakršne koli rane na dopustu si verjetno želiš, da se ta čimprej zaceli, kajne? Zato ti predlagamo obliže Hansaplast za hitro celjenje ran, ki pospešijo proces celjenja. Rane se s temi obliži pozdravijo tudi do 50 % hitreje, saj tanek vodoodporen material popolnoma zapre okolico rane in preprečuje vstop bakterij. Blazinice obližev učinkovito vpijajo izcedek iz rane, obenem pa ohranjajo rano vlažno in preprečujejo nastajanje brazgotin.

 

2. Kamagel, gel za pomiritev kože

Te je pičila žuželka ali pa imaš blage opekline zaradi predolgega sončenja? V tem primeru ti zelo učinkovito pomaga Kamagel, ki vsebuje izvlečke kamilice za pomirjanje in obnavljanje kože, hkrati pa deluje antibakterijsko in zmanjšuje občutljivost kože na zunanje vplive. Sredstvo vsebuje tudi aluminijevo sol ocetne in vinske kisline, ki krepi kožo. Kamagel ti poleg omenjenih težav pomaga še pri ožigu meduze in v primeru občutljive kože po britju.

 

3. Lekadol (30 filmsko obloženih tablet)

Na dopustu te lahko doletijo bolečine ali pa povišana telesna temperatura, zato ne tvegaj in s seboj vzemi sredstvo, ki blaži takšne zdravstvene težave. Zdravilo Lekadol deluje protivnetno, protibolečinsko in znižuje povišano telesno temperaturo, pri tem pa ne draži želodčne sluznice. Učinkovina paracetamol blaži težave v primeru zobobolov, glavobolov, menstrualnih bolečin ter bolečin v mišicah in sklepih ob gripi in prehladu.

 

4. O.R.S. peroralna rehidracijska raztopina (šumeče tablete)

Na počitnicah se pogosto zgodi, da nas presenetijo prebavne motnje, in v tem primeru ti hitro ter učinkovito pomaga O.R.S. peroralna rehidracijska raztopina. Pri prebavnih težavah (driski) in bruhanju naše telo izgubi veliko tekočine in pomembnih mineralov, ki jih moramo nekako nadomestiti. Rehidracijska raztopina vsebuje pravilno razmerje mineralov, ki jih naše telo potrebuje, ima prijeten okus po limoni, uživajo pa jo lahko tako odrasli kot tudi dojenčki in starejši.

 

Shranjevanje zdravil v potovalni lekarni

Na dopustu smo pogosto izpostavljeni visokim temperaturam in soncu, zato moraš se posebej skrbno shranjevati zdravila iz potovalne lekarne. Ta ne smejo biti na temperaturi nad 25 stopinj Celzija in morajo biti zaščitena pred soncem. Zdravila lahko pred velikimi spremembami v temperaturi zaščitiš tako, da jih preprosto zaviješ v alu folijo, pred tem pa obvezno preveri rok uporabe.

Ob vsem tem pa seveda ne smeš pozabiti še na nujne dokumente in potrdila, kamor spadajo kartica zdravstvenega zavarovanja, potrdilo o zavarovanju za potovanje v tujino ter potrdilo o cepljenjih.

Želiš med prvimi izvedeti za najboljše sezonske ponudbe? Prijavi se na e-novice, ki jih tedensko pripravljamo zate.

Vnesi pravilen e-naslov

Tvoja prijava morda še ni dokončana. Če se prijavljaš prvič, odpri svoj e-poštni nabiralnik in klikni na povezavo v sporočilu. Preveri tudi neželeno pošto.

® 2024 Ceneje d.o.o., del skupine Heureka